Foto blog

Blog poświęcony fotografii oraz zagadnieniom z nią związanymi

Czym jest przyjęcie tematyczne

Jeśli chcemy zorganizować fajny rodzaj spotkania bardzo często możemy wybrać właśnie przyjęcie tematyczne. Choć sama nazwa na pozór wydaje się dosyć skomplikowana i niejasna tak naprawdę takie przyjęcie tematyczne to w gruncie rzeczy bardzo prosty pomysł. Będzie tutaj przede wszystkim chodziło o to czy wymyślimy jakiś fajny pomysł i wokół właśnie tego pomysłu zorganizujemy imprezę. Przyjęcie tematyczne to zatem po prostu impreza zorganizowana wokół jakiegoś tematu. Oczywiście tematów może być bardzo wiele i nie muszą się one ograniczać do standardowych czy tych najczęściej spotykanych. Przyjęcie tematyczne nie musi być tutaj standardowym przyjęciem z kostiumami czy imprezą skupiająca się wokół motywu jakiego ś filmu, więcej można przeczytać tutaj. Jak może wyglądać pomysł na taką imprezę?

Dlaczego warto przyjść

Pomysłów na taką imprezę może być tutaj oczywiście bardzo wiele. Faktem jednak pozostaje to, że przyjęcie tematyczne wymaga kostiumów, przebrania, dekoracji czy wcielani się w rolę. Możemy oczywiście zorganizować przyjęcie tematyczne w klimacie lat 20-tych i wcale tutaj nie musimy wymagać specjalnych strojów, a skupimy się na przykład tylko i wyłącznie na tym w jaki sposób zorganizować dekoracje, napoje czy jedzenie. Pomysł na przyjęcie tematyczne nie musi się zatem wcale ograniczać do kostiumów. Mamy tutaj szereg bardzo ciekawych i niebanalnych możliwości takich jak: dekoracje, światło, lokalizacja, napoje, jedzenie, przekąski, zabawa, akcesoria w tych zabawach, typ rozmowy lub tez jej brak itp.

Niezwykle interesującym pomysłem mogą być przyjęcia na których powinniśmy się wcielić w jakąś rolę. Ciekawa opcja to na przykład zorganizowanie przyjęcia tematycznego wokół jakiejś centralnej znanej lub nie postaci tak żeby wszyscy goście byli we jakiejś relacji do tej postaci. Pomysłem może być tutaj wybranie jako motywu przewodniego gabinetu Zygmunta Freuda z centralną postacią, która będzie go grała a pozostali goście mogą być na przykład pacjentami z problemami. W czasie tak zorganizowanej imprezy wiele ciekawych rzeczy może faktycznie wyjść na jaw. Pomysłów jest tutaj oczywiście wiele i nie musimy się wcale ograniczać.

Jeśli brak nam weny, pomysły czy inspiracji na takie przyjęcie tematyczne lub po prostu boimy się, że zaproszenie goście nie zechcą wczuć się w klimat lub nie będą po prostu chcieli wziąć udziału w takiej imprezie być może warto pomyśleć nad poszukaniem inspiracji online lub nad przeprowadzaniem małej ankiety wśród znajomych i przyjaciół. W Internecie możemy przecież znaleźć szereg informacji a nasi znajomi także mogą nam podrzucić fajny pomysł.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.